Sea Shepherd-vrijwilligers voor Deens gerechtshof

3 augustus 2015

Sea Shepherd-vrijwilligers verschijnen 4 augustus voor Deens gerechtshof

The slaughter of cetaceans is outlawed throughout the EU, including Denmark, in accordance with Appendix II of the Bern Convention. Photo: Mayk WendtThe slaughter of cetaceans is outlawed throughout the EU, including Denmark, in accordance with Appendix II of the Bern Convention. 

Rosie Kunneke (Zuid-Afrika), teamleider van het landteam en de andere vrijwilligers - Christophe Bondue (België), Xavier Figarella (Corsica, Frankrijk), Marianna Baldo (Italië) en Kevin Schiltz (Luxemburg) - verschijnen op dinsdag 4 augustus 2015 voor de rechter in Tórshavn. Zij worden er van verdacht de Faeröerse Pilot Whaling Act te hebben gebroken. 

Arrestaties tijdens slachting 250 grienden

De vijf werden op 23 juli gearresteerd toen 250 grienden geslacht werden op de stranden van Bøur en Tórshaven tijdens de grindadráp. Kunneke en Bondue werden op het strand van Bøur gearresteerd toen de slachting begon, terwijl Figarella en Baldo opgepakt werden toen zij de grind probeerden te filmen. Schiltz werd later die dag gearresteerd tijdens de tweede slachtpartij in Tórshavn.

Slachting heeft steun van Deense regering

Het slachten van walvisachtigen is verboden binnen de Europese Unie, inclusief Denemarken. Dit staat in appendix II van de Conventie van Bern. Desondanks gaat de slachting van grienden en andere kleine walvisachtigen in Faeröer-eilanden door terwijl de Deense politie en marine assisteren. Hiermee geeft de Deense regering de grindadráp haar zegen. 

Alex Cornelissen, CEO van Sea Shepherd Global: “De politieagenten die onze vrijwilligers arresteerden zijn van de Deense nationale politie. Zij zijn daarmee in dienst van de Deense overheid. Onze vrijwilligers worden nu berecht volgens het Deense rechtssysteem. De directe betrokkenheid van de Deense overheid bij de grindadráp gaat lijnrecht in tegen de Conventie van Bern. Ook ondermijnt dit de Deense erkenning van de internationale wetten.  

Sea Shepherd volunteer, Christophe Bondue, arrested at Bøur. Photo: Sea ShepherdSea Shepherd volunteer, Christophe Bondue, arrested at Bøur.

Beelden grindadráp hele wereld over

De slachtingen van 23 juli en de daaropvolgende arrestaties hebben internationaal veel stof doen opwaaien. Sea Shepherd maakte schokkende foto’s en videobeelden. De beelden werden over de hele wereld gedeeld. Berichten uit de media suggereren dat alle 179 leden van het Deense parlement bij elkaar tienduizenden e-mails hebben gekregen van verontruste burgers. Daarmee verzetten zij zich tegen de verstandhouding die de Deense overheid en de Faeröer-eilanden hebben over de grindadráp.

“De Deense regering moet onmiddellijk stoppen met de steun aan de walvisslachting! Zo kan Denemarken de internationale reputatie met betrekking tot dierenbescherming nog redden,” aldus Cornelissen. 

In totaal 7 gearresteerde vrijwilligers

In totaal zijn er 7 Sea Shepherd-vrijwilligers uit 7 verschillende landen gearresteerd op de eilanden. Susan Larsen (Verenigde Staten) en Tom Strerath (Duitsland) werden al op 20 juli 2015 gearresteerd. Strerath zit nog steeds vast, zijn paspoort is ingenomen. Larsen mocht terugkeren naar de Verenigde Staten tot de volgende rechtszitting. Een datum is nog niet bekend.

The sea runs red at Bøur with the blood of slaughtered pilot whales. Photo: Eliza MuirheadThe sea runs red at Bøur with the blood of slaughtered pilot whales.
In the Faroe Islands, the grindadráp continues with the assistance of the Danish Police Force and Navy. Photo: Matthias DollerIn the Faroe Islands, the grindadráp continues with the assistance of the Danish Police Force and Navy.
 
Operation Sleppid Grindini
Bezoek
Operation Sleppid Grindini
voor meer informatie.

 

 

Evenementen:

28 mei
Hilversum
17 & 18 juni
Vorden
23 & 24 juni
Ysselstein

Sites werldwijd:

Australië België Canada Chili Duitsland Europa Frankrijk Galápagos Global Hongarije Italië Nieuw Zeeland Spanje Verenigd Koninkrijk Verenigde Staten Zwitserland

Top Tweets:


Andere vertalingen:


Fiscaal Voordeel:

ANBI Logo

Onze partner: